مد و پوشاکمردانهپسرانه

راهنمای خرید انواع پیراهن مردانه(درسال 2022)

4.7/5 - (29 امتیاز)

سلام خدمت کاربران عزیز تاپ تن استایل در این مقاله  راهنمای خرید پیراهن مردانه را برای شما آماده نموده ایم و نکات مهمی که در خرید یک پیراهن با کیفیت و سایز مناسب برای خودتان یا یکی از عزیزانتان قصد دارید بخرید را بیان می کنیم پس با ما در این مقاله همراه باشید.

نکات مهمی که در خرید پیراهن مردانه باید به آنها توجه کنیم اول جنس لباس است و در مرحله بعدی انتخاب سایز مناسب ، رنگ و کاربرد پیراهن مردانه می‌باشد.

این روزها تنوع پیراهن مردانه آنقدر زیاد است که شما با هر بودجه ای می‌توانید پیراهن مورد نیاز خودتان را انتخاب کنید که بر اساس جنس و کیفیت آن قیمت آن‌ها هم افزایش می‌یابد.

برای اینکه شما یک پیراهن مناسب بخرید جدا از آنکه کیفیت آن چطور است سایز پیراهن است که می‌تواند روی ظاهر شما کاملاً تاثیر گذار باشد اگر پیراهن زیادی تنگ و یا زیادی گشاد باشد می تواند تیپ شما را کاملاً به هم بریزد پس در مرحله اول ما باید پیراهن مردانه را به خوبی بشناسیم.

پیراهن مردانه رنگ خاص

بخش ها و اجزای یک پیراهن مردانه:

انواع یقه‌ها در پیراهن مردانه:

یقه های پیراهن مردانه انواع مختلفی دارند که بیان همه آنها شما را سر درکم می‌کند.

 می‌توان گفت یقه در پیراهن مرکز اصلی پیراهن است چون یقه بیشتر در دید است پس بهتر است در انتخاب پیراهن دقت کافی داشته باشید. یقه ای که انتخاب می‌کنید به سلیقه شما و کاربردی که آن پیراهن برای شما دارد ربطی ندارد بلکه چیزی که در انتخاب یقه مهم است فرم صورت شماست.

چون یقه های پیراهن مردانه تنوع بسیاری دارد نیازی نیست که اسامی آنها را همه یاد بگیرید چون اگر اسامی آنها را هم یاد بگیرید هر برندی سبک طراحی خودش را دارد و سلیقه خودش را روی پیراهن اعمال می‌کند‌. ما در اینجا چند مدل است مشهورترین مدل یقه ها را بیان می کنیم.

پیراهن مردانه آستین کوتاه زرد صورتی نارنجی

۱-پیراهن یقه پهن (یقه معمولی)

این نوع یقه‌ها استفاده‌های بیشتری دارند و هیچ وقت از مد نمی‌افتند. این یقه به عنوان یقه کلاسیک نیز شناخته می شود و هیچ وقت تکراری نمی‌شود.

 روی این پیراهن ها انواع کراوات و پاپیون ها را می توان استفاده نمود اکثر ماها لباس های با این مدل یقه در کمدمان داریم این نوع یقه‌ها استایل شما را سنگین نشان می دهد.

۲-پیراهن یقه نواری

این نوعی یقه یقه‌ای است که نواری ساده و تقریباً یک دستی دارد که در جلو و پشت پیراهن شبیه نوار ساده است این نوع از پیراهن ها کمیاب هستند و افرادی که از آنها استفاده می کنند هم کمتر می باشند و این پیراهن‌ها را بیشتر با کت های اسپرت و تک می توان ست کرد و استفاده نمود و باید توجه داشت که کراوات را نمیتوان روی این پیراهن‌ها استفاده کرد.

۳-پیراهن یقه دکمه دار

این مدل از پیراهن‌ها در انتهای یقه آن‌ها دکمه وجود دارد که باعث می شود یقه ثابت بماند اوایل این مدل‌ها ویژه تیپ های غیر رسمی و تیپ های اسپرت بودند و با گذشت زمان وارد تیپ‌های رسمی تر شدند و همراه آن‌ها پاپیون و کراوات بسته شدند و شما می توانید روی این نوع پیراهن ها کراوات و پاپیون استفاده کنید و حتی می توانید دکمه یقه را نبندید و یا تیپی خیابانی یا کاملاً اسپرت و یا تیپی رسمی با این مدل پیراهن ها بزنید‌.

۴-پیراهن یقه بریده:

 پیراهن یقه بریده در این روز ها مدل یقه معروف و مشهوری برای پیراهن های مردانه می‌باشد. روی این پیراهن ها با توجه به طرح خاصی که دارند به راحتی می توان انواع مختلف کراوات با گره های مختلف روی این پیراهن استفاده کنید با این حال ممکن است برخی محدودیت ها بر روی این یقه نیز وجود داشته باشد

۵-پیراهن یقه کوچیک:

اگر به فروشگاه‌های پوشاک مردانه رفته باشید این سری از پیراهن‌ها که یقه کوچک هستند فراوانی زیادی دارند این نوع از پیراهن‌ها مزایا و معایبی هم دارند و از مزایای آن می‌توان به این اشاره کرد که این مدل را در همه مدل پیراهن ها از نخی رسمی غیر رسمی و مدل های مختلف می توانید بیابید اما معایب این نوع یقه این است که با کراوات و پاپیون ظاهر جالبی برای شما نمی‌سازد.

این نوع یقه‌ها همانطور که از اسم آنها مشخص است مدل کوچک شده یقه های کلاسیک یا یقه های پهن می‌باشند.

پیراهن مردانه استین کوتاه

۶-پیراهن یقه بالدار:

پیراهن‌های با یقه بالدار را میتوان از رسمی ترین مدل‌های یقه در استایل های مردانه تعریف کرد. حواستان را جمع کنید که همراه استفاده از این پیراهن ها بقیه استایلتان هم تحت تاثیر می‌باشد و اگر یکم خلاقیت به خرج دهید این نوع پیراهن ها با کراوات می‌تواند ظاهر جذابی برای شما ایجاد کند.

۷-پیراهن یقه کلاب:

برای تعریف این یقه‌ها می توان گفت که این‌ها هم زیر شاخه همان یقه معمولی هستند فقط لبه‌های آن‌ها گرد و نرم هستند. این نوع پیراهن ها می تواند تفاوت و تمایزی جالب در ظاهرتان ایجاد کند. و به راحتی روی این یقه ها می‌توانید از پین استفاده نمایید که این باعث می‌شود تیپ شما متمایزتر شود.

پیراهن مردانه خاص و کمیاب

مطلب پیشنهادی : راهنمای خرید تاپ و بلوز
راهنمای خرید شلوار مردانه

انواع ساختار آستین در پیراهن مردانه:

آستین در پیراهن مردانه را می توان از جزئیاتی دانست که آن هم می‌تواند در در ظاهر شما تفاوت ایجاد نماید. افرادی که جزئی نگر هستند قطعاً به آستین و مچ پیراهن شما توجه ویژه‌ای می‌کنند. در ادامه چند مدل آستین پیراهن را معرفی خواهیم کرد تا بیشتر با آن‌ها آشنا شوید و در انتخاب های خود از این جزئیات هم غافل نشوید.

پیراهن مردانه دو رنگ

پیراهن مردانه آستین معمولی یا آستین گرد:

آستین های گرد و معمولی شاید پرکاربردترین مدل و ساده ترین باشد ولی اگر جزئیات بیشتر آنها را در نظر بگیریم انواع متفاوتی دارند ولی ما در اینجا آنها را در یک دسته جامع قرار می‌دهیم و از آن ها به صورت کلی صحبت می کنیم

این نوع آستین ها می‌توانند شامل یک دکمه یا چندین دکمه باشند و طرح‌های مختلفی دارند.انتخاب اینکه دکمه سرآستین شما چند تا باشد بستگی به نوع سلیقه خودتان دارد همچنین لبه سر آستینها می‌تواند طرح‌ها و مدل‌های مختلفی داشته باشد مانند مدل‌های زاویه دار ، تیز ،گرد و ..‌. و این هم به سلیقه خودتان بستگی دارد و باید آنها را ببینید از هر مدلی خوشتان آمد انتخاب نمایید.

پیراهن مردانه طرح دار

سر آستین‌های دوبل (فرانسوی):

این نوع آستین‌ها که به آستین های فرانسوی هم معروف هستند بهترین مدل آستین ها و نسبت به بقیه مدل‌ها معمولاً رسمی تر هستند اما این روزها که مدل ها تغییرات زیادی پیدا کرده‌اند این مدل پیراهن ها را در استایل‌های نیمه رسمی‌تر هم می توان استفاده نمود. این نوع آستین‌ها طرح‌های شیک تر و جدیدتری دارند و توجه بیشتری را به خود جلب می‌کنند، همچنین رسمیت خاصی در آن وجود دارد.

انواع مختلف پشت پیراهن مردانه:

اگر به پشت پیراهن های مردانه توجه کرده باشید طرح ها و مدل های مختلفی را قطعاً دیده اید بعضی از طرح‌ها دارای چاک و خط می باشند که این مدل از پیراهن ها برای راحتی بیشتر از این چاک‌ها استفاده کرده‌اند که بیشتر پیراهن بزرگترها و افراد میانسال و مسن تر ها مانند پدرها و پدربزرگ‌ها این طرح ها می باشد افراد جوانتر بیشتر پیراهن‌های جذب می پوشند که فاقد این چاک ها می‌باشد.

البته این به خود شما بستگی دارد که شما از چه مدلی استفاده می کنید بعضی از این چاک‌ها در مدل‌های جدیدتر برای زیبایی بیشتر ایجاد شده اند که افراد جوان‌تر نیز تمایل دارند از آنها استفاده کنند. ما اینجا فقط جزئیات را معرفی می‌کنیم تا این دفعه که برای خرید می روید به این جزئیات توجه کنید و آن مدلی که نظر شما را بیشتر جلب کرد خرید نمایید.

راهنمای پیراهن مردانه

انواع دکمه ها در پیراهن مردانه:

دکمه های معمولی یا پلاستیکی

همانطور که از اسم این دکمه ها مشخص است این مدل از دکمه ها در پیراهن های معمولی استفاده می شود دکمه های پلاستیکی دارای کیفیت‌های متفاوتی هستند و باز هم بسته به ساخت می‌تواند  در صورتی که با چیزی برخورد کنند این دکمه ها شکننده باشند اما باز هم بیشتر پیراهن های دارای این دکمه کیفیت قابل قبولی دارند‌ و تا سال ها کار میدهند.

دکمه های ضخیم:

دکمه های ضخیم مزایایی که دارد این است که هنگام بستن و باز کردن دکمه ها راحت تر باز و بسته می شوند و معایبی هم که دارند این است که وزن سنگینی دارند و اگر به خوبی دوخته نشوند ممکن است بیفتند.

دکمه های مرواریدی:

این مدل از دکمه ها بسیار مقاوم هستند و کیفیت خیلی بهتری از مدل های قبلی دارند اما قیمت این نوع دکمه ها کمی گران‌تر است و برای تولیدکنندگان معمولاً به صرفه نیست و بیشتر برای لباس های درجه یک از دکمه های مرواریدی استفاده می شود.

پیراهن مردانه ابی قهوه ای مجلسی

انواع جا دکمه ها در پیراهن مردانه:

همانطور که راجع به دکمه‌ها صحبت کردیم جا دکمه ها هم کیفیت های متفاوتی دارند که اگر به آن توجه نکنیم و جا دکمه ها به خوبی دوخته نشده باشند هنگام باز و بسته کردن دکمه ها می توانند ما را اذیت کنند البته با توجه به پیشرفت تکنولوژی امروزه کمتر شاهد این هستیم که جا دکمه ای ها دوخت خرابی داشته باشند

همچنین طرح های دوخت جادکمه ای ها مدل‌های مختلفی دارند که آن هم می‌تواند در ظاهر شما تاثیر بگذارد مثلاً بعضی از پیراهن ها دکمه مخفی دارند و بعضی دیگر جا دکمه هایی با طرح های مختلف

پیراهن مردانه شیک

پیراهن با جیب یا بی جیب:

اینکه پیراهنی که می‌خواهید انتخاب کنید جیب داشته باشد یا نداشته باشد بستگی به آن دارد که کجا می‌خواهید از آن پیراهن استفاده کنید معمولاً پیراهن‌هایی که جیب ندارند رسمی‌تر هستند و پیراهن‌هایی که دارای جیب‌های بیشتری هستند معمولاً غیر رسمی تلقی می‌گردند.

 پیراهن های یک جیب را می‌توان پیراهن‌های نیمه رسمی نامید چون گاهی اوقات از یک جیپ می توان برای قرار دادن خودکار و … در محل کار استفاده نمود.

با توجه به شرایطی که دارید می‌توانید انتخاب کنید که چه نوع پیراهنی بیشتر مناسب شماست البته امروزه بیشتر پیراهن هایی که تولید می شوند بدون جیب هستند

پیراهن مردانه یقه گرد

مطلب پیشنهادی : راهنمای خرید شال و روسری

پیراهن مردانه متناسب با اندام:

مردان با اندام معمولی

افرادی که اندام معمولی دارند افرادی هستند که نه چاق هستند و نه بدن ورزشکاری دارند این افراد دارای هیکل و اندام متوسطی هستند و بهتر است هنگام خرید پیراهن این افراد دور کمر و دوره حدود ۱۵ سانتی متر گشاد تر در نظر بگیرند تا در آن پیراهن جذابتر به نظر برسند.

پیراهن مردانه باکلاس

مردان دارای اندام ورزشی

افرادی که دارای اندام ورزشی هستند به بدن خود بیشتر اهمیت می‌دهند و در هفته چند بار به باشگاه می روند و یا در خانه ورزش منظم دارند برایشان بسیار مهم است که لباسی که انتخاب می‌کنند متناسب با اندام آنها باشد‌. چون انتخاب لباس مناسب خیلی در ظاهر این افراد تاثیر گذار است. این افراد بهتر است که بین ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر در قفسه سینه دور کمر و پایین پیراهن اضافه تر در نظر بگیرند.

مردان دارای اندام چاق

این نوع از مردان که دارای اندام چاقی هستند یا اصطلاحاً چاق هستند باید پیراهن مردانی را انتخاب نمایند که گشاد باشد و بهتر است که بین ۱۵ تا ۳۰ سانتیمتر در قسمت های قفسه سینه دور کمر و پایین پیراهن گشاد باشد استفاده از این تکنیک باعث می شود که اینو از افراد هم نسبت به اندامی که دارند خوش تیپ تر به نظر برسند.

کیفیت پیراهن

کیفیت پیراهن به عوامل مختلفی مانند جنس پارچه و نوع دوخت پیراهن مردانه بستگی دارد جنس پارچه ها می‌تواند متنوع باشد

انواع پارچه پیراهن مردانه:

پارچه هایی که در پیراهن مردانه استفاده می شود معمولاً از جنس کتان ، پارچه جین یا پارچه نخبه پنبه ای است

که بهترین جنس پارچه همان جنس نخ پنبه ای می‌باشد و از ویژگی های آن این است که دارای دوام زیاد و نرمی و لطافت قابل توجهی است.

پیراهن های مردانه دارای بافت های متفاوتی هستند به این صورت که گاهی اوقات این پیراهن ها را از پارچه هایی که ترکیبی از الیاف طبیعی الیاف مصنوعی هستند تولید می شوند و یا پارچه هایی که از پنبه و پلی استر ترکیبی تولید می شوند ساخته می شوند این از پارچه ها به صورت ترکیبی ساخته می شوند مناسب برای فصول مختلف سال می باشند از ویژگیهای الیاف مصنوعی این است که پیراهن دیرتر چروک می‌شود و همچنین باعث می شود که پارچه پیراهن ضخیم‌تر و گرم تر گردد.

از ویژگی های الیاف طبیعی این است که پیراهن نرم و خنک تر می‌شود.

نکات مهم در انتخاب پیراهن اندازه مناسب برای مردان:

پیراهن مردانه آبی پر رنگ

اگر می خواهید پیراهنی را انتخاب کنید که سایز مناسب شما باشد به نکات زیر توجه کنید:

۱-هنگامی که پیراهن را تن می‌زنید تمامی دکمه های پیراهن را ببندید و حتی دکمه یقه تان را فراموش نکنید. در این حالت شما باید احساس راحتی داشته باشید به صورتی که یقه‌تان نه بیش از حد گشاد باشد و نه تنگ و بهتر است چند تا از انگشتانتان زیر یقه تان فرو برود.

 این پیراهن می تواند سایز مناسب شما باشد البته باید به ویژگی های زیر هم توجه نمود.

۲- هنگامی که تمامی دکمه‌های پیراهن را بستید دست خود را از آرنج خم کنید اندازه آستین پیراهن شما باید طوری باشد که سر آستین های تان خیلی بالا نرود

۳- نکته بعدی این است که سر آستین های شما با مچ شما متناسب باشد و نباید زیاد سفت باشد که روی دستتان ردی باقی بگذارد و نه آنقدر گشاد باشد که به راحتی از مچ ها بیرون برود.

۴-تمامی دکمه های پیراهن را بررسی کنید که همگی در جای خودشان باشند و همچنین جادکمه ای ها راهم چک کنید که بیش از حد گشاد نباشند که دکمه به راحتی از آن بیرون بیاید همچنین دقت کنید که فاصله دکمه ها از هم به اندازه‌ای باشد که هنگام نشستن سینه شما معلوم نگردد.

۵- پیراهن را داخل شلوار خود بزنید و در این حالت دست خود را بالا ببرید در این حال و نباید پیراهن از شلوار شما بیرون بیاید که اگر بیرون بیاید نشان دهنده این است که پیراهن برای شما کوتاه است.

۶-توجه کنید که پیراهن دور سینه و کمر شما بیش از حد چسبیده نباشد و کشیده شده نباشد

۷-حواستان باشد که پیراهن ها هنگامی که شسته می شوند یک مقدار سایز آنها کوچکتر می‌شود و به اصطلاح آب می روند پس توجه داشته باشید که سایز مناسب را انتخاب نمایید.

پیراهن مردانه خط دار چهارخانه

رنگ های پیراهن مردانه:

پیراهن های مردانه در رنگ ها و طرح های مختلفی تولید می شوند که رایج ترین رنگ ها برای پیراهن های رسمی رنگ سفید یا رنگ هایی از خانواده سفید هستند و معمولاً از نوع ساده هستند

البته شما می توانید برای انتخاب پیراهن خود از چشمها و ابروهای خود کمک بگیرید و پیراهنی که انتخاب می کنید رنگی انتخاب کنید که با آنها صحبت شود مثلاً دکمه های پیراهن و موهای رنگ چشمتان ست شود

یا اگر پیراهنی میخرید که چندین رنگ در آن به کار رفته است به این نکته هم توجه کنید که باعث زیبایی بیشتر شما می گردد.

پیراهن مردانه یقه باز و اسپرت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا