دخترانهزنانهشال و روسریمد و پوشاک

راهنمای خرید شال و روسری [1401] برای شیک پوش شدن

4.8/5 - (45 امتیاز)

در این مقاله از مقاله‌های پر تقاضای سایت تاپ تن استایل قرار است درباره شال و روسری صحبت کنیم و نکات و مواردی را بیان کنیم که شما را در انتخاب بهترین شال راهنمایی کند.

همانطور که خودتان می دانید و در در وب جستجو کرده اید که شال و روسری مناسب برای خود انتخاب کنید انتخاب شال مناسب می تواند تاثیر زیادی در زیبایی شما داشته باشد در نهایت اولین و آخرین چیزی که افراد را به خود جلب می کند چهره شما می باشد.

در انتخاب و استفاده از شال و روسری رنگ آن و نوع چهره شما و همچنین مدل بستن روسری می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در چهره شما داشته باشد پس ما در اینجا انواع چهره ها و رنگ های آن را بررسی می کنیم این و بهترین نوع شال و روسری را برایتان معرفی خواهیم کرد.

شال انتخاب کنم یا روسری؟

انتخاب شال یا انتخاب روسری از لحاظ ظاهری تفاوت زیادی با هم ندارند و وظیفه اصلی آن هر دو پوشاندن مو هاست. روسری ظاهری رسمی تر دارد و شال جوان پسند تر می باشد و در کل بستگی به خود شما دارد که می خواهید چگونه به نظر بیایید.

رنگ بندی شال و روسری

قانون مهم انتخاب شال و روسری چیست؟

چه در انتخاب شال و روسری و یا انتخاب های دیگر بانوان پارچه هایی که دارای طرح گل های زیاد و یا شلوغ هستند شمارا پرتر و چاق‌تر نمایش می‌دهند و پارچه هایی که تک رنگ هستند شما را لاغر تر نمایش میدهند.

پس با توجه به این قانون اگر شما صورتی استخوانی دارید در های شلوغ دارای گل و یا اشکال هندسی برای شما مناسب تر است ست و اگر صورت شما پر از به دنبال روسری ها و شال های تک رنگ بروید.

انواع فرم صورت و چهره برای انتخاب شال و روسری:

در این قسمت ما شما را با انواع فرم صورت آشنا خواهیم کرد تا انتخاب صحیح و جذاب تری داشته باشید تا از طریق این انتخاب به زیبایی خود بیافزایید پس با تاپ تن استایل همراه باشید.

۱- صورت های گرد و دایره شکل

این چهره ها و صورت ها معمولاً پیشانی عریض و کوتاهی دارند و بهتر است ست که در زیر روسری و شال از هدبند استفاده نشود چون ارتفاع پیشانی کوتاه است ست و درصورت استفاده از هدبند ارتفاع پیشانی کوتاه تر می شود و برای بلندتر نشان دادن پیشانی در صورتی که تمایل دارید از هدبند استفاده کنید از هدبند های با رنگ روشن و روسری و شال های دارای رنگ تیره استفاده نمایید.

و بهتر است کناره ها و گوشه های روسری و شال را نخورده و به صورت مستطیلی شکل باشند.

برای صورت های گرد می توانید از شال ها و روسری هایی که جنس پارچه محکم،سفت تر و حالت دار باشد استفاده کنید.

۲- صورت های بیضی :

افرادی که دارای صورت های بیضی شکل هستند می‌توانند از اکثر شال ها و روسری ها در رنگ ها و در های گوناگون استفاده نمایند. این افراد می توانند آزادانه هرنوع روسری و یا شال را برای زیبایی خودشان انتخاب نمایند.

افرادی که دارای صورت کشیده هستند می توانند از هدبند یا دستمال سر در زیر روسری و یا شال استفاده کنند و کناره های شال را به سمت داخل تو بزنند صورتشان گردتر مشخص شود

عکس مدل های مختلف شال و روسری

۳- صورتهای مربعی شکل

افرادی که دارای صورت های مربعی شکل هستند معمولاً چانه و فک آنها حالت چهارگوش دارد و عرض پیشانی و از فکر آنها تقریبا متناسب با هم می باشند

این افراد بهتر است روسری هایی که دارای طرح چهار گوش استفاده نکنند و بهتر است که شال یا روسری را ازپشت نبندند و شال و روسری خود را به صورتی ببندند که لبه های صورت را گرد نشان دهند به این صورت می‌توانند زیبایی خود را دوچندان نمایش دهند.

۴- انتخاب شال برای صورت های مستطیلی:

افرادی که شکل صورت آن‌ها مستطیلی شکل است،پیشانی و فک آنها هم اندازه و دارای لبه های تیز می باشند و طول صورت آنها بزرگتر از عرض صورت آنهاست.

برای این افراد شال هایی با پارچه های نرم و لخت مناسب است چون گوشه‌های صورت را با این شال ها به راحتی می‌توانند گرد کنند. برای این چهره ها شالها و روسری هایی با طرح های چهار گوش مناسب هستند.

همچنین افراد با صورت های مستطیلی شکل برای کوتاه کردن پیشانی می توانند از هدبند استفاده کنند و همچنین بهتر است روسری را گرد ببندند و برای نمایان شدن گونه هایشان لبه های روسری و یا شال را داخل بزنند.

روسری گلدار و شلوغ

۵- شال مناسب برای افراد دارای صورت مثلثی شکل:

زمانی که صورت مثلثی شکل است که عرض پیشانی زیاد ولی جانه تیز یا عرض آن کم است. برای این افراد بهترین حالت برای پوشیدن شال و روسری این است که چطوری شال را بپوشند که عرض پیشانی کم شود تابا چون متناسب و در یک راستا گردد و همچنین جهان را هم با پوشاندن قسمت پایین چانه با روسری یا شال گرد کرد.

۶- روسری مناسب برای افراد دارای صورت ذوزنقه ای:

افرادی که دارای صورت ذوزنقه‌ای هستند عرض پیشانی کوچکتر و عرض چانه بزرگتر دارند و برای پوشیدن روسری روسری را انتخاب کنند که بتوانند لبه‌های فک را بپوشانند و عرض شانه خود را کوچک تر نمایش دهند و بهتر است از هدبند و یا کلاه استفاده نکنند و در صورت تمایل استفاده از هدبند از رنگ روشن استفاده شود

همچنین یک نوع دیگر ذوزنقه ای این است که برعکس همین حالت است و عرض پیشانی بزرگتر از عرض چانه است در این حالت کافی است برعکس حالت بالا عمل کنند و از هدبند و کلاه تیره استفاده شود و لبه های پیشانی پوشانده شود.

رنگ های مختلف انواع شال

رنگ پوست در انتخاب شال و روسری:

۱- شال مناسب برای رنگ پوست گرم

برای تشخیص رنگ پوست کافی است رگهای مچ دست خود را نگاه کنید اگر رنگ رگ ها سبز کمرنگ و یا زیتونی رنگ باشد رنگ پوست شما گرم است و شال هایی مناسب شماست که دارای رنگ های گرم هستند مانند رنگ های نارنجی ،قرمز، قهوه ای و …

۲- شال مناسب برای رنگ پوست سرد

مانند روش بالا اگر رگ مچ دست شما مایل به رنگ آبی و یا بنفش بود احتمالاً رنگ پوست شما سرد است ست و بهترین شال ها برای شما شال های با رنگ تیره و سرد می باشند مانند رنگ های صورتی،بنفش،آبی و….

۳- شال مناسب برای رنگ پوست خنثی

دوباره همانند روش بالا اگر رگ مچ دست شما رنگ سبز و یا آبی داشت پوست شما دارای رنگ خنثی است.

و شما می توانید هر رنگ دلخواهی از شال ها و روسری ها برای خود انتخاب کنید و همه رنگ ها تقریبا برای شما مناسب است رنگ های مانند: قرمز زرد نارنجی زرشکی آبی مشکی سبز صورتی و …

قیمت انواع شال و روسری

رنگ شال و رنگ چشم ها:

چشم ها معمولاً بیشترین زیبایی را در شما ایجاد می کنند و افراد هنگام روبرو شدن با شما به چشمهای شما خیره می شوند پس شالی که شما انتخاب می کنید بهتر است کنتراست و رنگ آن با رنگ چشم های شما یکسان باشد

معمولاً اگر چشمان شما رنگ سبز یا میشی دارد روسریهای صورتی و بنفش و قرمز مناسب شما می باشد

اگر رنگ چشمان شما قهوه ای بود هر رنگی می توانید استفاده کنید.

اگر رنگ چشمان شما آبی و یا آسمانی بود بهترین انتخاب برای شما شال ها و روسری هایی با رنگ گرم مانند رنگ قرمز و نارنجی می باشد.

رنگ سال شال و روسری در سال 1401-2022

نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، انتخاب روسری یا شال است. آیا باید توجه داشته باشید که بیشتر به روسری علاقه دارید یا شال؟ روسری عامل مهمی است. روسری نخی یا روسری زیرمجموعه‌ای از پارچه‌های نخی هستند که به‌راحتی شسته می‌شوند، به دلیل انتقال گرما و سرما مناسب‌ترین ماده برای روسری، روسری تابستانی است که به‌راحتی اتو می‌شود و لیزی آن نسبت به انواع دیگر کمتر است. روسری‌ها یا روسری‌های ابریشمی سبک، ظریف و بادوام هستند، برای چهارفصل استفاده می‌شوند و بعداً چروک می‌شوند، معمولاً برای مهمانی استفاده می‌شوند و گران هستند.

نکاتی برای خرید روسری و شال 1401:

برای خانم‌های باپوست روشن، بهتر است از روسری‌هایی که رنگ خیلی روشن دارند استفاده نکنند. رنگ‌های کرم، لیمویی، آبی آسمانی و سبز روشن ازجمله رنگ‌های روسری هستند که به‌خودی‌خود نادیده گرفته‌شده و بارنگ چهره روشن شما ترکیب‌شده‌اند، از جذابیت شما می‌کاهد؛

اما روسری‌های نارنجی، قرمز، قهوه‌ای و یشمی را با خیال راحت بپوشید. اما اگر خانم‌هایی باپوست تیره و برنزه به دنبال روسری هستند که روی پوستشان بنشیند، پس نباید توترهایی در سایه‌هایی مانند دودی، بنفش تیره و قهوه‌ای انتخاب کنند. زیرا این روسری‌ها صورت شمارا بسیار تیره نشان می‌دهند. دقت کنید روسری که انتخاب می‌کنید بارنگ موهای‎تان همخوانی داشته باشد و اگر چشم‌های رنگی دارید، شال‌گردنی همرنگ چشمانتان، چهره و چشمانتان را زیبا می‌کند.

شال رنگ سال 1401 انتخاب اکثر افراد است. ممکن است بسیاری از افراد بارنگ 1401 آشنا باشند و برخی دیگر از آن بی‌اطلاع باشند. رنگ 1401 آبی بنفش. درواقع، هر رنگ تن آبی-بنفش به‌عنوان ترند سال 1401 شناخته می‌شود، بنابراین اکثر مردم فکر می‌کنند لباس‌های خود را بر اساس آن رنگ می‌خرند. در اینجا قصد داریم به معرفی انواع روسری رنگی 1401، نحوه ست شدن آن‌ها، مرکز خرید روسری‌های مرغوب و … بپردازیم.

رنگ سال روسری 1401 و ویژگی‌های آن:

همان‌طور که گفته شد، شیک‌ترین روسری امسال روسری است که در آن رنگ آبی و بنفش زیادی به‌کاررفته است. این پوشش هم‌اکنون به مقدار زیاد قابل‌استفاده است و یا فقط در حاشیه این پوشش قابل‌استفاده است.

برای تنظیم رنگ این روسری می‌توانید از رنگ‌های قرمز، نارنجی، بنفش، یاسی، سفید و گرادیانت استفاده کنید. برای استفاده. به‌عبارت‌دیگر، آبی و بنفش‌رنگ بسیار خوبی هستند. رنگ‌های سرد رنگ‌هایی هستند که خنکی را به بیننده القا می‌کنند مانند آبی، سبز، بنفش و … اما رنگ‌های گرم رنگ‌هایی هستند که حس گرما را در بیننده جذب می‌کنند مانند زرد، نارنجی، قرمز و… آن‌ها خواص روانی هستند.

در پایان این مقاله امیدواریم بتوانید بهترین شال را برای خود انتخاب نمایید.

خرید شال و روسری

شال و کلاه

شال مد

قیمت روسری نخی جدید

شال مجلسی

شال ساده عکس روسری شال زنانه شال و روسری زنانه دخترانه و زنانه مدل شال و روسری شال اسلپ مزونی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا