دخترانهزنانهمد و پوشاک

راهنمای خرید انواع دامن 1401 (زنانه و دخترانه)

4.8/5 - (13 امتیاز)

یکی از محبوب‌ترین و درعین‌حال زیباترین پوشش‌ها برای خانم‌ها استفاده از دامن زنانه می‌باشد. دامن‌های زیادی که تنوع شکل و ظاهر آن‌ها در بازار هم اندک نیست. اگر به گذشته برگردیم متوجه خواهیم شد، که خیلی از بزرگان ما همواره از این نوع پایین‌تنه بهره می‌برده‌اند. علت آن‌هم راحتی بوده که هنگام استفاده از آن داشتند. امروزه هم خانم‌ها ابن نوع پوشش را به شلوار‌های جذب و تنگ زنانه ترجیح می‌دهند. شما عزیزان به‌آسانی می‌توانید دامن را در منزل و یا مجالس رسمی و غیررسمی تن کنید و استایلی زیبا و جذاب را برای خود به وجود آورید.

تولیدکنندگانی که درزمینه‌ی تولید پوشاک فعالیت دارند، همه‌ساله با درخواست زیاد مشتری مبنی بردوخت دامن‌های زیبا و متنوع مواجه می‌شوند. بااین‌همه، اگر شما دوستان قصد خرید دامن‌ زنانه رادارید، اما در بین انبوه تنوع، سردرگم شده‌اید. پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را بخوانید، تا به شما عزیزان درزمینه‌ی خرید دامن زیبا و شیک کمک نماییم. با ما همراه باشید.

دامن بلند زیبا

دامن چیست؟

دامن نوعی پایین‌تنه و پوشاک زنانه محسوب می‌شود و جالب است بدانید که در بعضی از کشور‌های جهان مردان هم این نوع پوشش را استفاده می‌کنند! به‌طور کلی می‌توان گفت دامن نوعی لباس زنانه است که از کمر تا مچ پا و یا تا زانو را می‌پوشاند. بلندی دامن‌ها از خیلی کوتاه شروع می‌شود تا خیلی بلند، که انتخاب بلندای دامن به سلیقه‌ی افراد بستگی دارد. دامن‌ها به راحتی با انواع بلوز، پولوشرت، شومیز، کت و… ست می‌شوند. جنس این پوشش معمولا از ساتن، ابریشم، کتان، پنبه و… است.

دامن ریسه ای

تقسیم‌بندی انواع دامن بر اساس جنس آن‌ها:

    دامن جین:

اگر به دنبال استایل کژوال و غیررسمی هستید، خرید دامن‌های بلند جین به شما توصیه می‌شود. این دامن‌ها را با انواع تی‌شرت‌های طرح دار زیبا می‌توانید ست کنید. در هنگام پوشیدن دامن جین، هیچ‌گونه محدودیتی برای استفاده از کفش ندارید و می‌توانید انواع کفش‌های پاشنه‌بلند، صندل و بوت زنانه را با آن ست کنید.

    دامن توری یا حریر:

 این مدل از دامن‌ها به دلیل زیبایی که دارند، بیشتر برای مجالس رسمی و عقد و نامزدی مناسب می‌باشند. شما عزیزان می‌توانید له راحتی دامن حریر یا توری را با یک بلوز مجلسی زیبا و خاص ست کنید تا زیبایی ظاهر شما چند برابر شود.

    دامن گل‌دار:

 این جنس از دامن‌ها هیچ‌وقت از مد نمی‌افتند و همیشه طرفداران خاص خود را دارند. ست کردن دامن گل‌دار با کت‌های جین و یا تی‌شرت‌هایی با رنگ‌های متضاد زیبایی خاصی به استایل شما می‌بخشد. انواع اکسسوری را به‌راحتی می‌توانید با این دامن‌های زیبا و جذاب ست کنید.

    دامن راه‌راه:

 اگر قدکوتاهی دارید، می‌توانید برای بلندتر نشان دادن قدتان از دامن‌هایی با طرح را‌ه‌راه افقی استفاده نمایید که قد شمارا بلندتر نشان می‌دهد. اگر هم قدتان بلند است، اما بدن لاغری دارید، به سراغ خرید دامن‌هایی با طرح راه‌راه عمودی بروید.

دامن گل دار

آشنایی با انواع‌دامن به لحاظ بلندی:

    دامن مینی‌ژوپ یا کوتاه:

این نوع دامن‌ها بیشتر برای مجالس غیررسمی مناسب است چون بلندی آن تا بالای زانو می‌باشد.

    دامن میدی یا متوسط:

این نوع دامن را می‌توانید در مجالس رسمی و غیررسمی استفاده کنید و محدودیتی وجود ندارد، چون بلندی آن تا زیر زانو و یا روی آن می‌باشد و در آن احساس راحتی خواهید داشت.

    دامن ماکسی یا بلند:

 بهترین نوع دامن برای مجالس رسمی، دامن ماکسی است، چون تا مچ پا و یا زیر آن را پوشش می‌دهد و کاملاً در آن راحت خواهید بود.

دامن ساده

شاید دوست داشته باشید:
راهنمای خرید شال و روسری
راهنمای خرید لباس راحتی زنانه
راهنمای کامل خرید تاپ و بلوز دخترانه و زنانه

انواع مختلف دامن زنانه بر اساس ظاهر آن‌ها:

    دامن ساده:

 اگر به نام این مدل توجه کنید؛ متوجه خواهید شد، که دامن‌های ساده دوخت یا شکل خاص و ویژه‌ای ندارند و ظاهر آن‌ها کاملاً ساده است. اگر استایل و اندامی لاغر دارید، می‌توانید این مدل را انتخاب نمایید.

همان‌گونه که از نامش پیداست، این دامن طرح و دوختی ساده دارد، افراد لاغر و متوسط می‌توانند آن را بپوشند.

    دامن فون:

 به دلیل برشی مثلثی که از کمر تا پایین دامن را پوشانده است و آن را گشادتر کرده، به آن دامن فون می‌گویند. اگر قسمت پایین‌تنه‌تان نسبت به بالاتنه لاغرتر است، برای بزرگ‌تر نشان دادن این قسمت می‌توانید دامن فون را خریداری کنید.

این دامن با برشی مثلثی از کمر به پایین گشاد است، چین و ساسون ندارد، افرادی که پایین‌تنه‌ی لاغر دارند از آن استفاده می‌کنند.

    دامن کلوش:

 در دامن کلوش ربع، نیم یا تمام دایره را می‌دوزند، احتمالاً شما عزیزان با اصطلاحاتی از قبیل یک‌چهارم کلوش، نیم کلوش و یا تمام کلوش آشنایی دارید. علت آن‌هم نوع دوخت است. معمولاً هیچ‌گونه چین و یا ساسونی در دوخت آن‌ها به کار نرفته است. تمامی افراد با هر تیپ و استایلی می‌توانند از آن استفاده نمایند.

دامن کلوش به‌صورت ربع، نیم و تمام دایره دوخته می‌شود که اصطلاحاً یک‌چهارم کلوش، نیم کلوش و تمام کلوش نامیده می‌شود. ساختاری گشاد و بدون چین و ساسون دارد. و همه تیپ افراد می‌توانند آن را بپوشند.

    دامن چین‌دار:

 همان‌طور که از نام این مدل پیداست، چین زیادی که در ناحیه کمر آن موجود است، باعث نام‌گذاری آن شده است. این نوع از دامن هم درست برعکس مدل قبل، برای همه‌ی افراد مناسب خواهد بود.

چین‌خوردگی در ناحیه کمر و گشاد بودن از ویژگی‌های دامن چین‌دار است، این دامن به‌شرط تناسب با قد، مانند دامن کلوش برای همه قابل‌استفاده است.

    دامن ترک:

 طرح مثلثی در همه‌ی قسمت‌های این دامن وجود دارد، در اصطلاح به هرکدام از این طرح‌های مثلثی شکل، ترک گفته می‌شود. معمولاً اندازه‌ی استاندار ترک‌ها، ۴ عدد می‌باشد. جنسی که به‌راحتی می‌توان با استفاده از آن دامن ترک را دوخت، کتان یا هر نوع پارچه‌ی ضخیم دیگر می‌باشد.

این دامن با تکرار طرح مثلثی که به هر طرح یک ترک گفته می‌شود، شکل می‌گیرد، تعداد ترک‌ها از ۴ تا هر تعداد زوج می‌باشند، پارچه آن معمولاً ضخیم( مثل کتان) است.

    دامن پیلی:

 در این مدل از دامن هم تعداد زیادی چین وجود دارد، که معمولاً شکل ظاهری آن‌ها هم یک‌طرفه و یا دوطرفه می‌باشد.

    دامن برش‌دار:

در دامن‌های برش دار هم، در قسمت‌های مختلف آن دوخت و برش‌های زیادی را مشاهده خواهید کرد.

    دامن لنگی:

 همان‌طور که از نامش پیداست مانند لنگی در یک‌طرف کمر به راحتی بسته می‌شود.

    دامن پِلیسه (پیلی):

این مدل از دامن‌ها در بین بانوان بسیار پرطرفدار می‌باشد. وجود پلیسه بر روب دامن باعث می‌شود اندام شما لاغرتر به نظر برسد، بنابراین اگر پایین‌تنه بزرگی دارید، این مدل از دامن را خریداری کنید. این دامن‌ها به‌راحتی با انواع کفش‌ها و بلوز، تی‌شرت، پولوشرت و… ست می‌شود.

این دامن‌ها گونه‌ای از دامن‌های چین‌دار هستند .که دارای جین‌های منظم و در دو مدل پیلی یک‌طرفه و پیلی دوطرفه با پارچه‌ای ضخیم عرضه می‌شوند.

دامن کوتاه قرمز

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید دامن زنانه باید به آن‌ها توجه نمایید:

    قبل از خرید دامن، حتماً مشخص نمایید که می‌خواهید آن را برای چه مجالسی استفاده کنید، این نکته خیلی به شما کمک خواهد کرد. اگر هدفتان پوشیدن دامن برای مجالس رسمی است به سراغ دامن‌های حریر یا توری بروید، اگر هم برای مجالس غیررسمی می‌خواهید دامن بپوشید، دامن‌های جین و گل‌دار گزینه‌ی خوبی خواهند بود.

    حتماً دامنی را انتخاب و خریداری کنید که اندازه‌ی سایز کمر و بلندی آن دقیقا مناسب اندام شما باشد، از خرید دامن‌های خیلی تنگ و یا خیلی کوتاه بپرهیزید، چون در هیچ‌کدام از این دو مدل احساس راحتی نخواهید کرد.

    سعی کنید دامن را متناسب بارنگ پوستتان انتخاب کنید، تا زیبایی‌اندام شمارا دوچندان کند.

دامن بلند کشیده مشکی رنگ

    حتماً جنس دامن را متناسب با فصول مختلف سال انتخاب نمایید. برای مثال: در فصل سرما به سراغ خرید دامن‌هایی از جنس کتان و جین بروید، که ضخیم هستند. یا در فصل تابستان جنس‌های نازک را انتخاب کنید مانند توری، حریر.

    به مدل بسته شدن دامن توجه نمایید، دامن‌ها در سه مدل بندی، زیپی و کشی بسته می‌شوند. انتخاب هرکدام از این سه روش به‌راحتی شما بستگی دارد.

    حتماً به قیمت دامن هم توجه نمایید، قیمت دامن‌های موجود در بازار بر اساس جنس و دوختی که دارند از ارزان شروع می‌شود تا گران. خرید هرکدام از این قیمت‌ها به سلیقه، جنس، کیفیت دوخت و… بستگی دارد.

    عزیزان هنگام خرید دامن حتماً قسمت‌های مختلف آن را با دقت بررسی کنید، تا مبادا دچار پارگی و یا نخ‌کش، شده‌ باشد.

    کیفیت دوخت را هم به‌دقت چک کنید، هرچه دامن دوخت زیباتری داشته باشد، زیبایی استایل شما دو برابر خواهد شد.

دامن شیک و باکلاس

انواع دامن زنانه برای بهار و تابستان

دامن‌ زنانه جزو آن دسته از پوشاکی هستند که توجه بسیاری از خانم‌ها را به خود جلب کرده‌اند. و از طراحی‌های متنوع زیادی برخوردار هستند. استفاده از دامن‌های بلند در فصل بهار و تابستان این امکان را برای بانوان فراهم می‌کند. تا استایلی شیک و منحصربه‌فرد برای خود به وجود بیاورند . دامن زنانه مجلسی نیز لباس بسیار مناسبی برای مهمانی و عروسی‌هاست .

به شما توصیه می‌کنیم که در هنگام خرید لباس زنانه حتماً این آیتم جذاب را نیز در فهرست خرید خود قرار دهید.

دامن دورنگ

انواع دامن زنانه و نحوه‌ی ست کردن آن

دامن‌ها انواع مختلفی دارند می‌توانند کوتاه یا بلند ، باشند. دامن زنانه مجلسی پلیسه که امروزه طرفداران زیادی پیداکرده‌اند. از چین های یک اندازه و معمولاً ریز و زیادی تشکیل‌شده‌اند.

معمولاً برای دوخت این دامن‌ها از پارچه‌های سبک و خنک استفاده می‌کنند .بنابراین بسیار راحت بوده و برای فصل تابستان مناسب هستند.

وجود این چین ها باعث می‌شود که بدن در ناحیه پایین‌تنه یعنی ران و باسن، پر تر دیده شود خانم‌هایی که پاهای لاغر و کشیده دارند. می‌توانند برای زیباتر دیده شدن اندامشان از این دامن‌ها استفاده کنند.

اما به خانم‌هایی که ران و باسن پری دارند این استایل پیشنهاد نمی‌شود. پوشیدن کتانی به همراه این دامن‌ها یک استایل جدید و متفاوت برای شما ایجاد می‌کند.

دامن جزو آن دسته از لباس‌هایی است که تمام زنان عاشق آن هستند، اما افراد زیادی نمی‌دانند که چگونه باید آن را با سایر لباس‌هاست کنند.

دامن زنانه مجلسی درعین‌حال که بسیار زیبا است، با خیلی از لباس‌هاست نمی‌شود. و خیلی وقت‌ها از استایلی که با آن می‌سازیم راضی نیستیم. مخصوصاً با آمدن فصل بهار، قطعاً میل به پوشیدن دامن بیشتر می‌شود. و بعدازآن در تابستان به اوج خود می‌رسد.

درصورتی‌که به دامن زنانه مجلسی علاقه‌مندید محصول دامن تک طرح چرم c275 می‌تواند نظر شمارا جلب کند.

دامن‌های بلند و کوتاه نخی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای فصل تابستان می‌باشند. این دامن‌ها به این خاطر که از پارچه‌های نازک با جنس نخ تهیه‌شده‌اند کاملاً خنک هستند .

و اغلب بانوان به‌شدت از آن‌ها استقبال می‌کنند. انواع پارچه‌های نخی ساده، گل‌دار، طرح دار و… می‌توانند برای دوخت دامن زنانه مجلسی مورداستفاده قرار بگیرند. که انتخاب هر یک از آن‌ها به نیاز و سلیقه شما بستگی دارد.

دامن چین دار

اگر می‌خواهید همیشه شیک‌پوش باشید مقاله‌ی لباس زنانه شیک ، 8 اشتباهی که خانم‌های شیک‌پوش انجام نمی‌دهند را از دست مدهید.

دامن‌های پلیسه

در زمان‌های قدیم دامن‌های پلیسه فقط مدل کوتاهی داشتند. ولی امروزه در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند. و شما بستگی به سن و قد خود می‌توانید مدل دامن پلیسه را انتخاب کنید.

مشخص است که مدل دامن کوتاه را فقط برای مجالس و عروسی‌ها می‌توانید بپوشید ولی امروزه با مد شدن دامن پلیسه بلند می‌توانید آن را برای بیرون از منزل و به همراه مانتو و تونیک هم استفاده کنید.

معمولاً دامن‌های پلیسه کاملاً قدبلند و اندازه ۹۰ را برای بیرون از منزل استفاده می‌کنند .که شما می‌توانید به همراه دامن پلیسه اندازه ۹۰ جوراب‌شلواری بپوشید تا پاهایتان دیده نشود. با این دامن‌ها استایل بسیار خاصی را برای خودتان رقم خواهید زد.

شاید اولین سؤالی که در مورد دامن‌های پلیسه به ذهن می‌رسد این است .این دامن‌ها مناسب چه افرادی هستند؟ در جواب این سؤال باید ابتدا به چند نکته مهم اشاره‌کرده و سپس به آن پاسخ دهیم.

ازآنجایی‌که این دامن‌ها حالت گشادی دارند بنابراین باعث چاق نشان دیده شدن می‌شوند. پس‌ازاین نکته نتیجه می‌گیریم که افرادی که پاهای پری دارند نباید از این دامن‌ها استفاده کنند .

زیرا باعث چاق‌تر و پر دیده شدن پاهایشان خواهد شد در مقابل کسانی که پاهای لاغر و بلندتری دارند می‌توانند به‌راحتی از این دامن‌ها استفاده کنند.

دامن‌های پر پف با کمربندهای کشی

استفاده از دامن‌های بلند در دهه ۸۰ میلادی رواج زیادی داشته‌اند. و دخترخانم‌های جوان و خانم‌ها علاقه زیادی به پوشیدن آن‌ها داشتند.

اما در دهه ۱۹۷۰ و ۱۹۶۰ میلادی خانم‌ها تمایل زیادی به پوشیدن دامن‌های بلند با پارچه‌های ابریشمی و توری از خود نشان می‌دادند. و این سبک هم استایل متفاوتی بود که کمک زیادی به جذابیت ظاهری می‌کرد.

طراحان زیادی درزمینهٔ پوشاک در سراسر جهان فعالیت داشته و دارند. اگر بخواهیم دو طراح مطرح لباس را نام ببریم که درزمینهٔ پوشاک و علی‌الخصوص دامن‌ها فعالیت بسیاری داشتند.

دامن زنانه مجلسی جزء لباس‌هایی است که تناسب بسیاری بااندام خانم‌ها داشته و جذابیت زیادی در آن‌ها ایجاد می‌کند.

دامن گل گلی خانگی

نکات مهم هنگام خرید دامن زنانه مجلسی و شیک

    با یک انتخاب صحیح، می‌توانید کوتاهی یا بلندی قدتان را پوشش دهید.اگر در هر دو حالت دامنی متناسب با وزن و سایز کمر و باسن خرید نمایید، نیم‌تنه‌ی پایین شما جذاب‌تر جلوه می‌کند.

    تنوع، طراحی، مدل و رنگ دامن‌ها زیاد است، این شمایید که متناسب بارنگ پوست، استایل و تیپ خود، نوع برتر را انتخاب می‌کنید.

    جنس پارچه‌ای که دامن از آن تهیه می‌شود، حائز اهمیت است، تناسب با دمای فصول سال( سرد یا گرم) و وزن از خصوصیات جنس پارچه دامن است.

    اصولاً دامن‌های زنانه در سه مدل زیپی، کشی و بندی طراحی و دوخته می‌شوند. شما می‌توانید متناسب باسلیقه‌ی و علاقه‌تان، یک مدل را انتخاب که با زیپ، کش یا بند بسته شود.

    دامن‌های زنانه دارای قیمت‌های متفاوتی هستند، شما باید با در نظر گرفتن اندازه،جنس و تناسب استفاده( جشن، مهمانی و… ) انتخاب و خرید نمایید.

دامن باکیفیت

دامن زنانه

از دامن زنانه می‌توان به‌عنوان یکی از پرطرفدارترین لباس‌های بانوان یادکرد. با توجه به سلیقه‌های متفاوت افراد، دامن‌ها در مدل‌های متنوعی طراحی و به بازار عرضه می‌گردند.

انواع مدل دامن زنانه

هنگام خرید دامن زنانه با توجه به تنوع بالای مدل‌ها احتمالاً امکان انتخاب دامن زنانه موردنظر برایتان سخت می‌شود. انواع مدل دامن زنانه عبارت‌اند از : دامن کوتاه، دامن بلند، دامن میدی زنانه، دامن پلیسه و دامن شلواری و ….

دامن کوتاه (مینی): اندازه این مدل دامن معمولاً تا بالا یا روی زانو می‌باشد و می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای خانم‌هایی که پاهای ظریفی دارند باشد. از دامن کوتاه هم می‌توان در مهمانی‌های رسمی (به‌صورت ست شده با شومیز زنانه شیک و کت زنانه مناسب با آن) و هم مهمانی‌های غیررسمی استفاده کرد.

دامن بلند: دامن‌های بلند معمولاً تا روی قوزک پا کشیده می‌شوند و بستگی به طراحی‌های متفاوت در مجالس مختلف استفاده می‌شوند. دامن‌های بلند می‌توانند شمارا بلندقدتر نشان دهند.

دامن میدی زنانه: این نوع دامن‌ها معمولاً تا نیمه ساق پا را می‌پوشانند و معمولاً می‌توانند برای استایل های مختلف به‌خصوص افراد دارای پاهای درشت، ظاهری مناسب را ایجاد کنند.

دامن پلیسه: یکی از مدل‌های پرطرفدار بین بانوان ایرانی است که از دیرباز طرفداران زیادی داشته است. این دامن‌ها به دلیل داشتن چین‌های فراوان از کمر، می‌توانند پیشنهاد مناسبی برای خانم‌های لاغر باشند.

دامن ساده شیک

انواع جنس دامن زنانه

دامن کرپ: این جنس دامن‌ها بسیار خوش‌دوخت می‌باشند و ایستایی مناسبی روی بدن افراد دارند. استفاده از این جنس پارچه به دلیل ظاهر رسمی آن، اغلب برای دوخت دامن مجلسی استفاده می‌شود.

دامن ابریشم: ابریشم جزء جنس‌های فاخر محسوب می‌شود و دامن‌های ابریشمی به خاطر نوع الیاف به‌کاررفته در آن، ظاهری زیبا و همراه با درخشندگی بالا دارند. به دلیل ظرافت بالای الیاف آن، پارچه‌های ابریشمی می‌توانند یکی از بهترین گزینه‌ها هنگام طراحی دامن مجلسی باشند.

دامن پشمی: دامن‌های پشمی را می‌توان انتخابی مناسب برای فصل‌های سرد به‌حساب آورد. این جنس دامن‌ها در بافت‌های متفاوت در بازار وجود دارند و بهتر است از بافت‌های نرم‌تر این الیاف استفاده شود.

دامن نخی: دامن‌های نخی به دلیل سبک و خنک بودن الیاف پارچه‌ی مورداستفاده در آن، می‌توانند بهترین گزینه برای استفاده در تابستان باشند. از معایب این نوع دامن‌ها می‌توان به چروک شدنشان اشاره کرد.

دامن زنانه، لباسی است که بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد. خانم‌ها می‌توانند در مراسم‌های مختلف، این لباس را بپوشند. دامن‌ها انواع مختلفی دارند، و در جنس، مدل‌ها و رنگ‌های گوناگون، دوخته می‌شوند. با انتخاب دامن مناسب، می‌توانید سبکی زیبا و منحصربه‌فرد داشته باشید.

دامن چیست ؟

چرا لباس محبوبی است ؟

دامن زنانه، یکی از محبوب‌ترین لباس‌ها در بین خانم‌هاست. این لباس را می‌توانند در بیشتر مهمانی‌های رسمی و غیررسمی بپوشند. یکی از ویژگی‌های این لباس، این است که مدل‌های مختلفی دارد و به همین دلیل، می‌تواند در میان همه محبوب، و باسلیقه‌ی همه هماهنگ باشد.

دامن جیب دار خوشرنگ

انواع مدل‌های مختلف دامن در بازار کدام اند ؟

پارچه‌های مختلفی، در تولید دامن زنانه استفاده می‌شود. این پارچه‌ها رنگ‌های گوناگونی دارند، پس بنابراین، دامن‌ها را می‌توان با انواع لباس‌ها ست کرد. جین ، پلیسه ، راه‌راه ، حریر و گل‌دار انواع مدل‌های دامن در بازار هستند که می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید.

یکی از موارد مهمی که باید موردتوجه قرار دهید، این است که دامن را در چه مجالسی، می‌خواهید بپوشید. مثلاً مهمانی به‌صورت دوستانه و استایل اسپرت است یا مراسم، رسمی و استایل مجلسی است. اگر می‌خواهید در مجالس دامن بپوشید، باید مدلی را انتخاب کنید که مناسب مجلس باشد.

هنگام خرید دامن، باید به‌اندازه و سایز آن دقت کنید و با توجه به‌اندازه کمر و دور باسن خود، دامن را خریداری کنید. در غیر این صورت، جلوه‌ی خوبی روی بدن شما ندارد. قد دامن زنانه نیز، بسته به شرایطی که می‌خواهید آن را بپوشید، متفاوت است.

رنگ دامن، یکی از مواردی است که می‌تواند به عوامل زیادی ازجمله رنگ سال، سبک و سلیقه شما، بستگی داشته باشد. بسیاری از افراد، از رنگی متناسب بارنگ پوست خود استفاده می‌کنند.

در انتخاب جنس دامن نیز باید مراقب باشید. برخی از انواع دامن زنانه، دارای جنسی هستند که فقط برای استفاده در فصول گرم مناسب است. اما برخی از مدل‌ها مثل دامن‌های پشمی، برای استفاده در فصول سرد مناسب است.

نحوه‌ی بسته شدن دامن‌ها باهم متفاوت هستند. بعضی از آن‌ها به صوت زیپی و بعضی دیگر دکمه‌دارند. مدل‌های بندی نیز بسیار محبوب هستند. همه‌چیز به سلیقه شما بستگی دارد.

سرانجام، قیمت دامن زنانه با توجه به آنچه گفته شد متفاوت است. مثلاً دامن‌های پشمی و زمستانی، گران‌تر از مدل‌های تابستانی هستند. همچنین دامن‌های مجلسی، گران‌تر از دامن‌های دیگر هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا